Bazı ilişkileri legalize yaşamak hayatı zorlaştırır

Posted: April 6, 2011 in Uncategorized

Bazı ilişkileri legalize yaşamak hayatı zorlaştırır, bazı ilişkileri legalize yaşamamak da hayatı zorlaştırır, Bazı ilişkileri her ne şartta olursa olsun zaten yaşamak zordur, bazıları ise zaten zor oldukları için yaşanır. Bazıları kısık ateşte beklettikleri için kaçarlar bu legalizasyon durumlarından, bazıları hayatlarını kolaylaştırmak için, bazıları ise zor yaşamayı sevdikleri için. Bazıları geçmişleri, verilmiş sözleri, edinilmiş mevkileri, var olan sevdikleri ve sevmedikleri için. Ve bunu umursamasanız dahi,kelimeleri zilyon kere kuşanıp, önceden çalışılmış kalıplara sokmaya çalışır bazıları.

Ve Bazılarına göre ise; Mutlaka daha önceden yaşadığı bir şeye benzemelisinizdir, mutlaka daha önceden alınmış bir sonuca doğru gideceksinizdir. Ve işin en enteresan tarafı ise, bu insanların aslında En çok yaşanılan an’ın hedebesinden gem vururlarken, daha yaşamaya başlaamadan bile ona bir son çizebiliyor olmalarıdır. Çünkü en kolayı budur. Çünkü en çok buna karşı donanımlıdırlar. Çünkü donanım onlar için çok şeydir. tek şeydir.

Sosyal ilişkilerde insanları formülize edemezsiniz. Ne amprik ne teorik. Genellemelerinizi aslında kolayı yaşamak için oluşturup bunun adına da ‘kaliteli, bilge yaşam’ başlığını atarsanız, ben de size uçan kafa atarım. koşarak omuz atarım, gözünüze parmağımı sokarım.

Kısacık atasözlerine bayılıyorum ben. Net,sade,odaklı. “BEŞER, ŞAŞAR”. İnsan evladı yanılır. hem de milyon kere milyon defa. Bu kadar çok yanıltmışken hayat sizi,ve tanık etmişken başkalarının yanılgılarına, neden niye bu azim. tanrıyı bu kadar güldürmek zaten sadece bu şekilde mümkün bence. Plan yap, tanrı gülsün. Ben de uyuyayım artık, saat geç olmuş.

Simgenin Nurumsu Turanlığı
Şubat 2011

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s